12/16 Boys Basketball Scores
Perry 69 Ada 43
Bluffton 61 McComb 55
Columbus Grove 60 Arlington 31
Crestview 62 Edgerton 39
Pandora-Gilboa 67 Delphos Jefferson 42
Lincolnview 67 Wayne Trace 49
Ottoville 54 Spencerville 39
Perry 69 Ada 43
Bluffton 61 McComb 55
Columbus Grove 60 Arlington 31
Crestview 62 Edgerton 39
Pandora-Gilboa 67 Delphos Jefferson 42
Lincolnview 67 Wayne Trace 49
Ottoville 54 Spencerville 39
Bluffton 58 North Baltimore 48
Columbus Grove 50 Elida 37
New Bremen 58 Delphos Jefferson 43
Allen County Invitational (10 teams)
1. Allen East 239, 3. Bluffton 205, 6. Spencerville 144, 7. Delphos Jefferson 106
Ada 40 Allen East 32
Crestview 43 Bluffton 25
Paulding 53 Columbus Grove 50
Lincolnview 46 Spencerville 40
Non-Conference:
Lima Central Catholic 58 Delphos Jefferson 36
Allen East 63 Ada 35
Bluffton 40 Crestview 39
Columbus Grove 47 Paulding 30
Spencerville 47 Lincolnview 33
Allen East 49 Ridgemont 47
Riverdale 60 Ada 43
Columbus Grove 54 Patrick Henry 38
Delphos Jefferson 53 Cory-Rawson 30
Lincolnview 33 Elida 26
Wayne Trace 46 Paulding 39
Van Wert 53 Spencerville 49
New Bremen 49 Lincolnview 41
Spencerville 45 Lima Central Catholic 24
Ottoville 83 Ada 51
Bath 67 Columbus Grove 66
Crestview 86 Parkway 54
Delphos Jefferson 57 Perry 50
Lincolnview 46 Continental 36
Wayne Trace 62 Paulding 42
Fort Jennings 74 Spencerville 52
Elgin 52 Allen East 34
Ottoville 69 Bluffton 36
Kalida 64 Ada 18
Bath 60 Bluffton 46
Ottoville 65 Columbus Grove 45
Van Wert 48 Crestview 44
Fort Recovery 56 Delphos Jefferson 45
Lincolnview 61 Upper Scioto Valley 39
Defiance 74 Paulding 48
Elida 56 Spencerville 23
Bluffton 61 Ada 26
Delphos Jefferson 55 Allen East 35
Crestview 48 Columbus Grove 40
Spencerville 56 Paulding 38
Non-Conference:
Lincolnview 33 Lima Central Catholic 19
Pandora-Gilboa 68 Allen East 31
Columbus Grove 66 Continental 40
Crestview 65 Parkway 26
Delphos Jefferson 47 Antwerp 44
Hicksville 57 Paulding 39
Spencerville 43 Elida 32
Shawnee 57 Spencerville 15
Columbus Grove 65 Jackson Center 41
Delphos Jefferson 64 Fairview 44
Antwerp 54 Paulding 46
Minster at Spencerville (ppd to TBA)
Bluffton 55 Fort Jennings 33
Bath 46 Columbus Grove 44
Ottoville 47 Lincolnview 23
Celina Waterdogs Sprint Meet
Boys (14 teams)
6. Ada 59
Girls (11 teams)
5. Ada 45.5
Findlay 41 Columbus Grove 24
Columbus Grove 36 Lima Senior 30
Columbus Grove 39 Ada 36
Columbus Grove 33 Cory-Rawson 32
16th Annual Lee’s Chicken Findlay Duals
Round 1: Sandusky 60 Bluffton 12
Round 2: Findlay 53 Bluffton 24
Round 3: Bluffton 36 Bath 29
11th/12th Place: Rossford 41 Bluffton 30
2017 McCracken Tournament (14 teams)
5. Allen East 151.5
Division VI 1st Team
Seth Conley – Ada – Quarterback – 5-7, 175 – Sr.
Chase Sumner – Ada – Wide Receiver – 5-11, 152 – Sr.
Division VI Honorable Mention
Chris Pickler – Spencerville – 5-7, 170 – Sr.
Ben Dues – Spencerville – 6-5, 280 – Sr.
Davon Tyson – Delphos Jefferson – 6-4, 215 – Sr.
Drew Armstead – Spencerville – 5-5, 133 – Jr.
Division VII 1st Team
Wade Sheets – Crestview – Defensive Back – 6-2, 170 – Jr.
Division VII 2nd Team
Drew Kline – Crestview – Quarterback – 5-9, 155 – Jr.
Dylan Hicks – Crestview – Defensive Lineman – 6-2, 230 – Sr.
Division VII Honorable Mention
Trevor Gibson – Crestview – 6-1, 195 – Sr.
Wade Sheets – Crestview – 6-2, 170 – Jr.