2019

Division VI
2nd Team
Wide Receiver: Alex Schneider, Columbus Grove, 6-2, 160, sr.
Defensive Line: Gunner King, Columbus Grove, 6-2, 275, jr.
Linebacker: Eli Yahl, Spencerville, 6-2, 230, sr.

3rd Team
Kicker: Rece Verhoff, Columbus Grove, 5-5, 125, so.

Special Mention
Quarterback: Blake Reynolds, Columbus Grove, 6-4, 180, jr.
Defensive Line: Garrett Neth, Allen East, 5-10, 200, sr.
Linebacker: Blake Hershberger, Allen East, 5-10, 175, jr.

Division VII
2nd Team
Defensive Line: Isaiah LaTurner, Convoy Crestview, 6-1, 215, sr.

2018

Division VI
2nd Team
Defensive Lineman: Cody Johnson, Columbus Grove, 6-4, 380, Sr.
Linebacker: Eli Yahl, Spencerville, 6-2, 225, Jr.
Defensive Back: Caleb Barrientes, Columbus Grove, 5-11, 170, Sr.

Special Mention
Cannan Johnson, Spencerville
Cole Fletcher, Harrod Allen East
Kale Lee, Spencerville

Division VII
2nd Team
Quarterback: Drew Kline, Convoy Crestview, 5-10, 160, Sr.

Special Mention
Wade Sheets, Convoy Crestview

2017

Division VI
1st Team

Seth Conley – Ada – Quarterback – 5-7, 175 – Sr.
Chase Sumner – Ada – Wide Receiver – 5-11, 152 – Sr.

Honorable Mention
Chris Pickler – Spencerville – 5-7, 170 – Sr.
Ben Dues – Spencerville – 6-5, 280 – Sr.
Davon Tyson – Delphos Jefferson – 6-4, 215 – Sr.
Drew Armstead – Spencerville – 5-5, 133 – Jr.

Division VII
1st Team

Wade Sheets – Crestview – Defensive Back – 6-2, 170 – Jr.

2nd Team
Drew Kline – Crestview – Quarterback – 5-9, 155 – Jr.
Dylan Hicks – Crestview – Defensive Lineman – 6-2, 230 – Sr.

Honorable Mention
Trevor Gibson – Crestview – 6-1, 195 – Sr.
Wade Sheets – Crestview – 6-2, 170 – Jr.

2016

Division V
Special Mention
Preston Ingol, Paulding

Division VI
2nd Team
Offensive Lineman: Rece Roney, Columbus Grove, 6-3, 270, sr.
Offensive Lineman: Nick Freewalt, Spencerville, 6-2, 265, sr.
Running Back: Hunter Binkley, Delphos Jefferson, 5-10, 190, sr.
Defensive Back: Jace Stockwell, Delphos Jefferson, 6-0, 185, sr.

Special Mention
Caleb Smelcer, Allen East; Chase Harman, Delphos Jefferson; Dakota Prichard, Spencerville

Division VII
1st Team
Wide Receiver: Chase Sumner, Ada, 5-9, 143, jr.

3rd Team
Quarterback: Drew Kline, Crestview, 5-9, 150, so.

Special Mention
Emilio DeLeon, Crestview; Jordan Bailey, Ada

2015

Division VI
1st Team
Running Back:
Zach Goecke, Spencerville

2nd Team
Running Back:
Hunter Binkley, Delphos Jefferson
Linebacker: Dalton Hicks, Delphos Jefferson

Special Mention
Rece Roney, Columbus Grove; Noah Illig, Delphos Jefferson; Dakota Prichard, Spencerville

Division VII
Special Mention
Blake Ansley, Ada; Chase Sumner, Ada; Trent Jolliff, Ada

2014

Division VI
1st Team
Defensive Back:
Grant McBride, Ada

2nd Team
Quarterback:
Preston Zaleski, Crestview
Running Back: Zach Goecke, Spencerville
Defensive Lineman: Jordan McCann, Delphos Jefferson

Special Mention
Elijah Hawk, Spencerville; Noah Beach, Ada; Logan Vandemark, Spencerville; Dalton Hicks, Delphos Jefferson

Division VII
1st Team
Linebacker:
Joey Warnecke, Columbus Grove

2nd Team
Defensive Back:
Tanner From, Columbus Grove

2013

Division VI
1st Team
Defensive Lineman:
Isaac Little, Bluffton

2nd Team
Quarterback:
Matt Wilcox, Ada
Running Back: Zavier Buzard, Delphos Jefferson
Linebacker: Ross Thompson, Delphos Jefferson

3rd Team
Offensive Lineman:
Isaac Illig, Delphos Jefferson
Defensive Lineman: Scott Miller, Crestview

Special Mention
Saed Al-Olimat, Ada; Jordan McCann, Delphos Jefferson; Robbie Stratton, Bluffton; Isaiah Simeran, Crestview

2012

Division V
2nd Team
Offensive Linemen:
Coleman McCormick, Spencerville

3rd Team
Defensive Linemen:
Ben Stolly, Lima Cent. Cath
Defensive Back: Sam Huffman, Lima Cent. Cath

Special Mention
John Smith, Spencerville; Drew Kortokrax, Delphos Jefferson; Kalito Lasenby, Lima Cent. Cath; Bobby Sunderhaus, Lima Cent. Cath.

Division VI
1st Team
Linebacker:
Jake Ansley, Ada

2nd Team
Running Back:
Kellen Decker, Ada
Defensive Back: Matt Wilcoxm Ada

3rd Team
Offensive Lineman:
Brent Numbers, Ada
Quarterback: Mason Acheson, Ada

Special Mention
Micah Roberson, Ada

2011

Division V
2nd Team
Offensive Lineman:
Sean Griesdorn, Lima Central Catholic
Quarterback: Tyler O’Connor, Lima Central Catholic

Special Mention
Ben Stolly, Lima Central Catholic; Sam Huffman, Lima Central Catholic

Division VI
2nd Team
Quarterback:
Konnor Baker, Ada
Linebacker: Chris Beaschler, Ada

3rd Team
Offensive End:
 Jacob Ansley, Ada

2010

Division V
1st Team
Offensive Lineman:
Anthony Kimbrough, Lima Central Catholic
Punter: Tyler O’Connor, Lima Central Catholic

3rd Team
Offensive End:
Bubba Kreig, Lima Central Catholic

Special Mention
Kody Richardson, Delphos Jefferson; Sam Huffman, Lima Central Catholic

Division VI
1st Team
Offensive End:
Alex Weber, Ada
Punter: Ty Jolliff, Ada

2nd Team
Quarterback:
Konnor Baker, Ada

3rd Team
Offensive Lineman:
Robert Guyton, Ada

2009

Division V
2nd Team
Punter:
Tyler O’Connor, Lima Central Catholic

3rd Team
Linebacker:
Jacob Rigali, Lima Central Catholic

Special Mention
Desi Kirkman, Lima Central Catholic; Max Brodbeck, Lima Central Catholic

Division VI
1st Team
Quarterback:
Heath Jackson, Ada (Co-Offensive Player of the Year)
Linebacker: Aaron Weyer, Ada

2nd Team
Offensive End:
Konnor Baker, Ada
Defensive Lineman: Tanner Craig, Ada

3rd Team
Offensive Lineman:
Dylan Vogt, Columbus Grove

Special Mention
Zach Gibson, Ada

2008

Division IV
Honorable Mention
Andrew Mott, Paulding

Division V
1st Team
Defensive Lineman:
Sean Osting, Delphos Jefferson

2nd Team
Linebacker:
Stuart Miller, Delphos Jefferson

Division VI
1st Team
Offensive End:
Kyle Baker, Ada
Offensive Lineman: Brandon Dysert, Ada
Linebacker: Justin Stransky, Ada

2nd Team
Quarterback:
Mitchell Faine, Ada

Special Mention
Travis Dysert, Ada

2007

Division V
1st Team
Defensive Lineman:
Todd Ruggley, Lima Central Catholic

2nd Team
Offensive Lineman:
Jake Hyland, Lima Central Catholic
Defensive Back: Matt Huffman, Lima Central Catholic

Division VI
1st Team
Offensive End:
Kyle Baker, Ada
Quarterback: Zac Dysert, Ada (Co-Offensive Player of the Year)

2nd Team
Running Back:
Briggs Orsbon, Crestview

2006

Division V
1st Team
Offensive Lineman:
Jarod Stolly, Lima Central Catholic
Defensive Back: Drew Kirkman, Lima Central Catholic

Special Mention
Shane Wireman, Allen East; Jake Hyland, Lima Central Catholic

Division VI
1st Team
Offensive End:
Heath Jackson, Ada
Quarterback: Zac Dysert, Ada (Offensive Player of the Year)
Running Back: Jeremy Harnishfeger, Columbus Grove

Special Mention
Jeht Risser, Columbus Grove; J.J. Harris, Columbus Grove

2005

Division IV
Special Mention
David Beck, Paulding

Division VI
1st Team
Offensive Lineman:
Jeremy Wyant, Columbus Grove
Defensive Lineman: Matt Heffner, Columbus Grove

2004

Division V
1st Team
Offensive Lineman:
Nick Nowlan, Bluffton
Defensive Back: Adolfo Arredondo, Bluffton

2nd Team
Linebacker:
Justin Shannon, Bluffton

Special Mention
Michael Ream, Bluffton; Eli Waltz, Spencerville

Division VI
1st Team
Running Back:
Blaine Maag, Columbus Grove

2nd Team
Defensive Lineman:
Matt Heffner, Columbus Grove
Defensive Back: Taylor Jesko, Columbus Grove

Special Mention
Brady Maag, Columbus Grove; Luke Lichensteiger, Crestview

2003

Division V
2nd Team
Offensive Lineman:
Brad Numbers, Bluffton

Special Mention
Jesse Parthemore, Bluffton

Division VI
1st Team
Offensive Lineman:
Mike Young, Columbus Grove
Running Back: Blaine Maag, Columbus Grove (Offensive Player of the Year)
Defensive Lineman: Brandon Baxter, Columbus Grove
Linebacker: Travis Owens, Crestview
Defensive Back: Levi Orson, Crestview

Special Mention
Brandon Brubaker, Columbus Grove; Dan Stechschulte, Columbus Grove

2002

Division VI
1st Team
Offensive Lineman:
Kory Lichtensteiger, Crestview
Defensive Lineman: Cory Maag, Columbus Grove
Defensive Back: Steve Palte, Columbus Grove

2nd Team
Offensive Lineman:
Mike Young, Columbus Grove
Linebacker: Travis Owens, Crestview

2001

Division V
2nd Team
Linebacker:
Bruce Renner, Delphos Jefferson

Division VI
1st Team
Offensive Lineman:
Kory Lichtensteiger, Crestview

2000

Division V
1st Team
Offensive Lineman:
Nick Roby, Bluffton
Running Back: Seth Thitoff, Delphos Jefferson

2nd Team
Running Back:
Zac Kohli, Bluffton

Division VI
1st Team
Defensive Back:
Matt Riffle, Spencerville
Punter: Josh Brazen, Ada

1999

Division V
2nd Team
Running Back:
Jared Roeder, Columbus Grove
Defensive Lineman: Andy Slaughderbeck, Bluffton

1998

Division V
1st Team
Offensive End:
Chris Halker, Columbus Grove
Quarterback: Jason Stechschulte, Columbus Grove
Defensive Lineman: Matt Pearch, Bluffton

2nd Team
Linebacker:
Kyle Blankemeyer, Columbus Grove

1997

Division IV
1st Team
Offensive End:
Joe Fisher, Paulding

Division V
1st Team
Defensive Back:
Mark Bunn, Columbus Grove

2nd Team
Offensive Lineman:
Nate Schaublin, Columbus Grove
Defensive Lineman: Rick Orr, Bluffton

1996

Division III
1st Team
Offensive End:
Joe Fisher, Paulding

Division V
1st Team
Offensive Lineman:
Jason Hicks, Bluffton

2nd Team
Running Back:
Jeff Powell, Bluffton
Defensive Lineman: Aric McCoy, Bluffton

1995

Division V
1st Team
Running Back:
Chad Schick, Allen East

Division VI
1st Team
Offensive Lineman:
Ben Maag, Columbus Grove

2nd Team
Running Back:
Mitch Giesige, Columbus Grove

1994

Division V
2nd Team
Running Back:
Chad Schick, Allen East

Division VI
2nd Team
Offensive End:
Tom Schumacher, Columbus Grove

1993

Division IV
1st Team
Offensive Lineman:
Jason Dickman, Delphos Jefferson
Defensive Back: Andrew Cano, Delphos Jefferson

Division V
1st Team
Offensive Lineman:
Alex Moster, Columbus Grove
Defensive Back: Scott Palte, Columbus Grove (Co-Defensive Player of the Year)

1992

Division V
1st Team
Running Back:
Jim Eversole, Columbus Grove
Co-Coach of the Year: Mike Fell, Columbus Grove

1991

Division IV
2nd Team
Defensive Back:
Doug Haunhorst, Delphos Jefferson

Division V
1st Team
Offensive End:
Chad Koontz, Bluffton
Offensive Lineman: Mac Davies, Bluffton

2nd Team
Running Back:
Todd Fleharty, Bluffton

1990

Division IV
1st Team
Linebacker:
Brian Hershberger, Allen East