11/4 OHSAA Volleyball Regionals
Division IV Regional Championship at Elida
Calvert 3 Crestview 0
Division IV Regional Championship at Elida
Calvert 3 Crestview 0
Division IV Regional Semifinal at Elida
Crestview 3 Mohawk 0
Division IV District Championship at Van Wert
Crestview 3 Leipsic 0
Division IV District Semifinal at Wapakoneta
New Bremen 3 Ada 0
Division IV District Semifinals at Van Wert
Crestview 3 Kalida 0
Leipsic 3 Miller City 1
Division IV Sectional Championship at New Bremen
New Bremen 3 Spencerville 0
Ada 3 Upper Scioto Valley 1
Division IV Sectional Championship at Crestview
Crestview 3 Pandora-Gilboa 0
Division IV Sectional Championship at Leipsic
Leipsic 3 Patrick Henry 0
Division III Sectional Championship at St. Henry
Fort Recovery 3 Allen East 0
Division IV Sectional Semifinal
Spencerville 3 Waynesfield-Goshen 0
Division IV Sectional Semifinal
Pandora-Gilboa 3 Columbus Grove 0
Division IV Sectional Semifinal
Ottoville 3 Lincolnview 1
NWC Player of the Year: Cali Gregory – Crestview
NWC Coach of the Year: Tammy Gregory – Crestview
1st Team
Cali Gregory – Sr – Crestview
Danaysia Danzy – So – Leipsic
Myia Etzler – Sr – Crestview
Soraya Jackson – Sr – Allen East
Emma Bowersock – Jr – Lincolnview
Grace Yarnell – Jr – Bluffton
Alivia Jones – Sr – Leipsic
Adelyn Figley – Jr – Crestview
2nd Team
Ayla Grandey – Jr – Bluffton
Savana Brooks – Sr – Allen East
Karmyn Brough – So – Leipsic
Kendall Stackhouse – So – Bluffton
McKailey Bermudez – Sr – Columbus Grove
Samantha Hazelton – Sr – Leipsic
Beth Hughes – So – Lincolnview
Autumn Andreasen – Sr – Ada
Honorable Mention
Ellie Kline – Jr – Crestview
Avery Talavinia – Jr – Bluffton
Karlee Lora – Fr – Bluffton
Ashlyn Price – Jr – Lincolnview
Daicy Robinson – Sr – Ada
Kaci Gregory – Fr – Crestview
Abbi Hageman – Sr – Delphos Jefferson
Jenna Bassitt – Jr – Ada
Kylee Longworth – Jr – Columbus Grove
Briley Cook – Fr – Spencerville
Kaitlyn Keller – Jr – Spencerville
Division III Sectional Semifinal
Coldwater 3 Delphos Jefferson 0
Division III Sectional Semifinal
Ottawa-Glandorf 3 Bluffton 1
Division III Sectional Semifinal
Allen East 3 Wayne Trace 0
Kenton 3 Allen East 2
Miller City 3 Lincolnview 0
Spencerville 3 Delphos Jefferson 1
Non-Conference:
Shawnee 3 Allen East 0
Bluffton 3 Van Buren 0
Bath 3 Columbus Grove 2
Crestview 3 Archbold 0
Leipsic 3 Liberty-Benton 2
Division III
Northwest 3 – Sectional/District
Allen East, Bluffton, Delphos Jefferson
Division IV
Northwest 4 – Sectional/District
Columbus Grove, Crestview, Leipsic, Lincolnview
Northwest 6 – Sectional/District
Ada, Spencerville
Leipsic 3 Ada 0
Allen East 3 Spencerville 0
Bluffton 3 Columbus Grove 0
Lincolnview 3 Delphos Jefferson 0
Non-Conference:
Crestview 3 Lima Central Catholic 0
Ada 3 Upper Sandusky 1
Kalida 3 Columbus Grove 0
Wayne Trace 3 Delphos Jefferson 0
Leipsic 3 Miller City 2
New Knoxville 3 Lincolnview 2
Pandora-Gilboa 3 Columbus Grove 1
Tri-Match at Allen East
Allen East 2 Hardin Northern 0
Allen East 2 Vanlue 0
Crestview 3 Ada 0
Allen East 3 Lincolnview 0
Bluffton 3 Spencerville 0
Leipsic 3 Delphos Jefferson 0
Leipsic 3 Allen East 1
Bluffton 3 Lincolnview 0
Columbus Grove 3 Spencerville 0
Crestview 3 Delphos Jefferson 0
Ada 3 Upper Scioto Valley 0
Bluffton 3 Patrick Henry 0
Columbus Grove 3 Lima Central Catholic 0
Van Wert 3 Delphos Jefferson 2
Kalida 3 Leipsic 1
Spencerville 3 Temple Christian 1
Lincolnview 3 Hicksville 0
LSI Crestview Lady Knight Invitational
1st Round: Crestview 2 Bishop Luers 0
Semifinal: Crestview 2 Ottawa-Glandorf 0
Championship: Bellmont 2 Crestview 0
Ada 3 Delphos Jefferson 0
Crestview 3 Allen East 0
Leipsic 3 Bluffton 0
Lincolnview 3 Columbus Grove 0